
Het is vrijdag 21 augustus. Een vrouw komt thuis nadat zij boodschappen heeft gedaan. Plotseling gilt er een andere vrouw om een dokter. De vrouw is zo vriendelijk om haar de weg naar een dokter te wijzen. Vlak daarna merkt zij dat haar portemonnee weg is.
Mogelijk had de gillende vrouw haar gevolgd vanaf de supermarkt en gezien waar ze haar portemonnee had opgeborgen. Er was dus duidelijk sprake van een afleidingstruc. Helaas bleek niet veel later dat er een flink bedrag van de rekening van het slachtoffer was gehaald.
De vrouw is in beeld met nog twee verdachten. Ze maken in verschillende winkels gebruik van de pas van het slachtoffer. Ze hebben onder andere gepind bij Drogisterij Bosma in Hoofddorp. Hier hebben deze verdachten nota bene ook nog een hoeveelheid parfum weg genomen.
Er zijn dit jaar meer van dit soort aangiften gedaan bij de politie. Bij alle aangiften werd gebruik gemaakt van afleidingmanoeuvres. Bekende trucs zijn het vragen naar de weg. Ook is er een aangifte geweest van twee zogenaamde scholieren die een interview over de tweede wereldoorlog wilden doen met een mevrouw. Later werd er gebeld door een zogenaamde bankmedewerker die de pincode van het slachtoffer vroeg. Met als gevolg dat niet veel later haar rekening werd geplunderd.
De vraag is natuurlijk, wie herkent één of meerdere verdachten aan de hand van de foto’s? En de politie wil ook graag met mensen spreken die ook de dupe zijn geworden van een soortgelijke afleidingstruc. Laat het de politie Kennemerland weten op het nummer 0900-8844 of vul het tipformulier in op deze site.